1. Prieš keliaujant į parduotuvę pasidarykite pirkinių sąrašą (aš duodu savo berniukui nupiešti), aptarkite, ką pirksite, ko ne.
  2. Nutarkite, koks bus jūsų vaiko vaidmuo parduotuvėje. Gal jis jums atneš reikiamas prekes, gal padės jums jas sudėti, gal stums mažąjį vežimėlį, ar skaičiuos, kiek prekių iš sąrašo jau nusipirkote ir pan. Galite susigalvoti daug ir įvairių užduočių, tik nepervertinkite vaiko galimybių.
  3. Jei parduotuvę žinote gerai, sąmoningai praleiskite tuos parduotuvės skyrius, kurie gali sukelti nesutarimus. Pvz: važiuojant šalia kepinių gali užsimanyti spurgos.
  1. Eikite tik su pavalgiusiu vaiku. Alkis jį blaškys, ir jis tikrai užsimanys daug maisto ne iš sąrašo.
  2. Analizuokite vaiko pasirinkimus. Jums nematant pirkinių krepšyje atsidūrė nereikalingų prekių, jokiu būdu jų neišimkite vaikui nematant, prie kasos bus konfliktų. Įsivaizduokite situaciją – radote įdėtų „neplanuotų“ sausainių. Tada Jūs klausiate vaiko: „Norėtum sausainių? Puiku, galime juos išsikepti patys, bus labai smagu, na ,o šiuos padėkime ten, kur tu radai“.
  3. Eidami į saldumynų skyrių būkite teigiamai nusiteikę vaiko atžvilgiu. Jei jis prisirenka guminukų, kuriuose daug dažiklių ir cukrų, tai taip jam ir pasakykite, kad negalite jų nupirkti dėl šių priežasčių. Vietoj jų pirksite juodąjį šokoladą iš sąrašo, ir norite, kad jums pagelbėtų renkantis.
  4. Leiskite vaikui rinktis. Pvz: kokių uogyčių norėsi? Braškių? Šilauogių? Vynuogių? Būtinai patys pasakykite, pasirinkimų variantus.
  5. Apsipirkimas turėtų trukti iki 1 val. Vaikai greitai pavargsta, ypač mažieji ikimokyklinukai.
  6. Būkite teigiamai nusiteikę, bendraukite su savo vaiku. Vaikų nuotaikos keičiasi žaibišku greičiu, tačiau mes, tėveliai, turime jiems rodyti pavyzdį, tiek savo elgesiu, tiek savo nuotaika.
  7. Visgi, jei jums nepavyko, ir vaikas supykęs verkia ant žemės – reaguokite RAMIAI. Prisėskite prie jo (ant grindų), kalbėkite, ir svarbiausia nematykite kitų žmonių, negirdėkite jų komentarų, būkite tik jūs ir jūsų vaikas. Ir jums pavyks su juo susitarti.